הרותם פורח ושלוש הערות על המצב

הערה ראשונה: הרותם פורח. הוא לא מושפע מהתורכים, מאחרים. רק הטבע עושה שם את שלו. בזמן הנכון, ובכל שנה. הוצאתי את הראש מהמכונית וראיתי את פריחתו חזקה ולבנה. חשבתי לעצור ולצעוד בחול, אבל זה נראה לי מסובך מידי, והמשכתי הלאה. הבית שלי מלא בפרחים מההשקה: תריסר צבעונים יפי צבע ותואר, נפתחים רק עתה, ושיח סחלבים גדול וצהוב. הרותם יחכה לי. יכולתי להריח אותו מרחוק בדמיוני. נסעתי הלאה.

הערה שנייה: אלי הררי, מנכ"ל סנדיסק אומר ש "פוליטיקה היא אסון, רעל. כשאני מתחיל לזהות היווצרות של פוליטיקה פנימית אני מפטר את הבן אדם. יש לנו מספיק אויבים חיצוניים, אנחנו לא צריכים אויבים פנימיים בתוך החברה". מעניין. איך אלי הררי מזהה את הפוליטיקה הזו? הרי אין ארגון ללא פוליטיקה ארגונית. ההבדל הוא בעוצמות: יש כאלה שהפוליטיקה היא חזקה יותר ופריחתה מלאה וגדולה משל הרותם, יש כאלה שהפוליטיקה היא רגילה כזו, כאילו הפריחה מתקיימת אבל חלשה כזו, חיוורת. משהו בטבע האדם יוצר את הפולייטיקה הזו, וממש כמו שהרותם מופיע בקביעות – מופיעה גם הפוליטיקה.  אינטל ממנה בא אלי הררי, זכורה לי כחברה שהפוליטיקה בה חזקה, אבל… מוכחשת. וגם זה טבע האדם – להכחיש.

הערה שלישית: ובמבט אל הפוליטיקה האזורית, כואב איך היחסים עם תורכיה הולכים ונגמרים. מדינה גדולה, מוסלמית, ששמרה על קשרים הדוקים בתוך עולם מוסלמי לא אוהד. פריחה הולכת ונובלת. ארץ המים והירוק. מתרחקים זה מזה. אולי כבר לא אסע לשם. עוד מעט לא אוכל. וגם כאן, טבע האדם יוצר את הסכסוך. טבע האדם…

3 תגובות to “הרותם פורח ושלוש הערות על המצב”

  1. שוקי כץ Says:

    וגם בתהליך הלא נעים עם התורכים שמובל בעוצמה על ידי ארדואן – ראש ממשלת תורכיה, הרי שהפוליטיקה הפנימית היא שמובילה. היחסים עם ישראל מועלים על מזבח המאבק שבין הדת (האיסלם) והצבא המייצג עד היום את מורשת אתא טורק , של הפרדת הדת מהמדינה. ישראל נופלת כאן קרבן (כמובן שאנחנו לעיתים גם משחקים לידיו ) למאבק הפולטי הפנימי בתורכיה שמסרבת להמשיך ולשחק את תפקיד הענק הדועך, הטפשון אי שם בחיבור שבין אירופה לאסיה.

  2. benziv Says:

    כתבתי לפני כמה דקות על שיחה עם ספה נמוכה. נדמה לי שזה כל מה שיכולתי לחשוב על הטפשות המזרח תיכונית, שלצערי אנחנו מובילים בה באופן פראקטיבי ונלאג…

  3. benziv Says:

    התכוונתי כמובן "נלעג"…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: