ראיון עם שוקי כץ

נפגשים לא רחוק מהים. יום יפה בחוץ ואנחנו מחפשים את המקום הנכון לנו.

בהתחלה אני מתבוננת בשוקי. הוא עומד לראיין אותי. הנה, ה"small talk" של לפני, והנה שוקי עוצר, מתבונן בשעון, הדיבור שלו מקטין ווליום, הוא שוקע לתוך ההתחלה. הוא כמעט מתחיל. אני מסתכלת עליו משועשעת. שואלת אותו אם הכין שאלות, אם הראיון פתוח או לא.

הוא שואל אם אני רוצה לראיין אותו על הראיון. ממש לא, אבל אני צריכה לחבוש כובע אחר, הכובע של המרואינת וגם זה לוקח זמן.

לבסוף אנחנו מתחילים.

אני מתמסרת למראיין ולראיון. והוא בריקוד אלגנטי של חבר, עמית וגם מראיין שואל. לעיתים הוא עוצר. לא להיכנס עמוק מידי, לשמור. לעיתים הוא נכנס למקומות שלא ביקרתי בהם. אולי גם לא הייתי רוצה. חשיפה, כן אבל לא הכל…

משאלות שלו, אני לומדת מה הוא חושב.

מה היה הסיפור שכתבתי ראשון? מה אחרון?

שאלת הסדר חשובה וממנה אנחנו יוצאים לדרך. אני אומרת שראשון כתבתי את "מילון ילדות", אחרון כתבתי את "פגישה אחרונה עם אברשה". הסדר של הסיפורים הלך ונקבע עד שקיבל אמירה בפני עצמה.

דילמות של כתיבה עולות. למשל: איך כותבים סיפור מעיניים של ילד? איך לא מתיילדים ובכל זאת מוסרים דיווח נכון של מה שילד רואה ומרגיש?

הרבה שעות ביליתי עם שרית רום, העורכת, בשאלת המילים, התחביר. הרבה הקשבתי לנכדים שלי, איך הם מדברים היום? גיליתי שהם יכולים ל"הפגיז" עם איזה מושג שלא הייתי מאמינה לעולם שהם יודעים אותו, ולעיתים הם משתמשים בעברית אחרת. לא העברית שלי. באיזו עברית דיברתי?

והעבודה שלי? ואיך זה מתחבר? ואשמה. האם יש ארגונים שסיימתי בהם עבודה ויצאת קצת אשמה בסופה (לפחות ארגון אחד כזה – זכור לי)? והבחירה: האם בחרתי את הארגונים בהם עבדתי? האם הם בחרו בי? ומה קרה לי בארגונים שנראה היה לי שיש בהם הרבה מיאוס? אילו הם הארגונים שלא רציתי ולא ארצה לעבוד איתם?

כמה שעות אחרי שנפרדנו, שוקי ואני, ואחרי שאמרתי לו שהיו לנו הרבה רגעים אינטימיים אבל זה אחד הרגעים היותר אינטימיים, פגשתי מודרכים שלי.

שלא להפתעתי עלו חלק מהשאלות גם במפגש. למשל המילה אשמה – חזרה ועלתה.

תהליכים מקבילים.

לומדים ומלמדים.

ותודה לך, שוקי כץ, שהיית המראיין הראשון שלי.

ואיזה מראיין?!!!

לעילא ולעילא. שופרא דשופרא. עידי עידית. לא בא כבושם הזה…

תודה.

מחכה למוצר הסופי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: